تبلیغات

لینک باکس تبلیغاتی

تبلیغات

تبلیغات

راهنمای گام به گام افزایش حجم درایوها در ویندوز

دسته بندی: نرم افزار،
1738 بازدید

راهنمای گام به گام افزایش حجم درایوها در ویندوز
با استفاده از برنامه EASEUS Partition Master Professional

گاهی اوقات برنامه‌ های سنگینی نظیر مبدل فایل ‌های ویدیویی، فایل‌ های موقت حجیمی درست می‌کنند که همین امر موجب پر شدن فضای درایو ویندوز می‌شود. و یا امروزه قابلیت آپدیت اکثر نرم افزارها و برنامه ها فراهم شده و با توجه به نیاز امروز اکثر کاربران به این نوع برنامه ها، موجب پر شدن فضای درایو ویندوز می ‌شود. به ویژه اگر درایو ویندوز از حجم کافی برخوردار نباشد این موضوع آزاردهنده خواهد شد و در سرعت عملکرد ویندوز اختلالاتی را وارد می‌ کند.


ادامه مطلب
0 نظر
28 مرداد 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

شیطان دشمن دیرینه انسان

604 بازدید

شیطان دشمن دیرینه انسان

خداوند متعال آدم را از گل خلق نمود و جان به او داد. خداوند به فرشتگان امر کرد که او را سجده کنند، همه فرشتگان سجده کردند مگر ابلیس که کبر و خودخواهی به او رو آورد و به آفرینش خود، به آدم فخر و ناز می نمود و برای اصل خویش که از آتش آفریده شده است عصبیت می کرد و آشکارا زیر بار فرمان حق نرفت و دشمن خدا، پیشوای متعصبین و امت رسول الله گشت. برای همین خداوند او را برای تکبر و سرکشی خرد و کوچک و به سبب بلند پروازی خود پست نمود. برای همین خداوند او را در دنیای رانده شده، قرار داد و در آخرت برای او آتش برافروخته آماده کرد.

پناه بردن به خدا از شر شیطان

استعاذه و پناه بردن به خدای رحیم از شر شیطان رجیم مستحب است چه در حال نماز باشد و چه در حال غیر نماز باشد. بعضی از علما استعاذه کردن را در نماز واجب می دانند و علت مستحب بودن آن این است که چون شیطان دشمن حیله باز، مکار و نیرومندی است بدون توسل خدای جل و جلاله نمی توان از وسوسه و حیله او خلاص شد و به هر نحوی که باشد بر انسانها مسلط می شود مگر آنان که بنده خالص خدا باشند که شیطان را برای آنها تسلطی نیست.


ادامه مطلب
0 نظر
21 مرداد 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

راهنمای تشخیص کودک آزاری

423 بازدید

راهنمای تشخیص کودک آزاری

زیربنا و شالوده یک جامعه سالم از خانواده پی ریزی می شود و خانواده اولین مربی جامعه است که تعلیم و تربیت کودکان و نونهالان را که نسل آینده و سازنده کشورند، به عهده دارد. در سالهای اولیه زندگی، به سبب آمادگی های ذهنی و جنبه تقلیدی کودک در  این سنین، والدین در زمینه پرورش اجتماعی کودک نقش بسیار مهمی دارند. شخصیت کودک در خانواده شکل می گیرد و در صورتی که کودک مورد اذیت و آزار جسمی یا روانی قرار گیرد، علاوه بر خود، جامعه را نیز در آینده با خطر روبرو خواهد کرد.

کودک آزاری با وجود آنکه در سال 1860 توسط آقای تاردیو (Tardiev) مورد توجه قرار گرفت و تظاهرات کلاسیک آن بیان شد ولی بطور رسمی اولین بار در سال 1946 توسط کافی (Caffey) با چاپ مقاله ای مطرح شد و مردم و پزشکان را به این موضوع جلب کرد. کودک آزاری به چهار نوع: کودک آزاری جسمی، کودک آزاری جنسی، کودک آزاری روانی و کودک آزاری ناشی از غفلت تقسیم می شود.

کودک آزاری جسمی: به حالت بالینی کودکانی گفته می شود که یک بار یا به دفعات متعدد مورد ضرب و شتم و آزار عمدی پدر، مادر، قیم و یا والدین رضاعی که مسئولیت آنها را بر عهده دارند، قرار می گیرند. این آسیب رسانی را " سندرم کافی " یا " سندرم کودک کتک خورده " نیز می گویند که علاوه بر آزار جسمی، آزارهای روانی و ناشی از غفلت را هم شامل می شود. در این نوع کودک آزاری، خشونت معمولا توسط دست صورت می گیرد و استفاده از ابزارهایی مثل سلاح سرد و گرم معمول نیست.


ادامه مطلب
0 نظر
14 مرداد 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

تاریخچه عفونت بیمارستانی

دسته بندی: میکروبیولوژی،
552 بازدید

تاریخچه عفونت بیمارستانی

در سالهای اخیر ساختمانهای جدید و مجهز به نام بیمارستان ساخته شده اند که انواع خدمات تشخیصی و درمانی را به بیماران ارائه می نماید ولی گاهی این اقدامت بطور اجتناب ناپذیر به کسب عفونتهای بیمارستانی توسط بیماران منجر می گردد که ممکن است حتی به فوت بیماران نیز بیانجامد. در حال حاضر عفونتهای بیمارستانی یکی از دلایل عمده ابتلا و مرگ و میر بیماران بستری در بیمارستانها می باشد که بطور مستقیم و غیر مستقیم باعث افزایش چشمگیر هزینه های بیمارستانی و ایجاد مخاطرات بهداشتی جدید در جوامع مختلف می گردند.

اگر چه تلاشهای صورت گرفته در زمینه کنترل عفونتهای بیمارستانی به موفقیتهایی دست یافته است، لیکن مقاومتهای دارویی موجب افزایش افراد آسیب پذیر در مقابل عوامل بیماریزا گردیده است. یکی از تاکیدهای عمده برای پرستاران پیشگیری از عفونت است. پرستاران، بعنوان مراقبین اولیه در شناسایی، پیشگیری، کنترل و آموزش به بیمار در مورد عفونت دخالت می نمایند. کاربرد فرآیند پرستاری می تواند در گسستن چرخه عفونت حیاتی باشد.


ادامه مطلب
0 نظر
7 مرداد 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

تبلیغات